Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,628
    Postimet në Bllog
    18

    Dokumentari: Agjenda Illuminati: Supremacia e Rendit të Ri Botëror

    Agjenda Illuminati: Supremacia e Rendit të Ri Botëror (2016)

    Emri:  61-YYABDyOL.jpg

Shikime: 54

Madhësia:  91.1 KB

    Ekziston një grup i djallëzuar dhe i fshehtë njerëzish që drejtojnë globin duke kontrolluar gjithçka, nga bankat tek mediat. Ata e arrijnë këtë duke zotëruar 99% të pasurisë botërore, pavarësisht se përbëjnë më pak se 1% të popullsisë. Ata vijnë nga gjaku i familjes së lashtë dhe e përcjellin fuqinë e tyre brez pas brezi. Ata kanë rite të shenjta dhe rituale sekrete, si dhe një sistem besimi që shtrihet për mijëra vjet deri në origjinën e tyre. Ata krijuan fetë, familjet mbretërore, biznesin global dhe sistemet financiare. Ata gjithashtu përfitojnë monetarisht nga revolucionet dhe luftërat që krijojnë strategjikisht në një shkallë epike. Ata monitorojnë gjithçka që bëjmë dhe kanë shpikur metoda për të manipuluar mendimet dhe veprimet tona. Të gjithë jemi në shërbim të tyre pa e kuptuar. Për mijëra vjet ata e kanë bërë këtë me një qëllim në horizont - supremacinë e plotë dhe totale në Tokë. Kjo është historia më e errët, e patreguar e luftës për të kontrolluar masat. Kjo është historia e asaj që ata besojnë, çfarë bëjnë, si e bëjnë dhe pse. Ndërsa kanë shumë emra, ato kanë vetëm një origjinë dhe qëllim. Megjithatë, duke përdorur burime të panjohura dhe sekrete më parë, ne do t'i zbulojmë ato. Ky është Illuminati.


    Mund ta ndiqni dokumentarin të plotë në anglisht më poshtë:



    Për të parë më shumë dokumentarë si ky, klikoni mbi #dokumentari.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 22-04-2024 më 11:07

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,628
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Dokumentari: Agjenda Illuminati: Supremacia e Rendit të Ri Botëror

    Ky është video-prezantimi i Evan Sadler-it Illuminati, Frimasoneria dhe Rendi i Ri Botëror, i cili ekspozon bankierët ndërkombëtarë hebrenj si dorën e fshehur pas punës së masonëve dhe figurave të Iluminatit që zakonisht lidhen me konspiracionin botëror për të pushtuar botën.

    Sadler përdor informacione të shumta me citate librash, fotografi të rralla dhe komentin e tij të gjallë për të paraqitur historinë më pak të njohur të depërtimit hebre në kombet evropiane, financimin e tyre të fshehtë të revolucionit bolshevik dhe të gjitha luftërat pasuese që u dëshmuan në shekullin e 20-të me miliona viktima të betejat më të pamenda të zhvilluara ndonjëherë nga burrat. Një dokumentar që duhet parë nga të gjithë.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 26-04-2024 më 23:19

Tema të Ngjashme

  1. Fjalimi i Putin: Rendit botëror njëpolar perëndimor i erdhi fundi
    Nga Albo në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 01-11-2022, 05:06
  2. Perplasja e Qyteterimeve Dhe Riberja e Rendit Boteror
    Nga The Helper në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-09-2014, 16:43
  3. Supremacia e Tregtise se Lire
    Nga liberal në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-10-2004, 18:46
  4. Illuminati
    Nga Judges of Ur në forumin Krijime në gjuhë të huaja
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-01-2004, 15:04
  5. Fenomeni i terrorizmit – Sfida e rendit te ri boteror
    Nga Enri në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 17-01-2004, 10:59

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •